Nasze polskie góry, mają nam wiele do zaoferowania, jednocześnie istnieje wiele ciekawych miejsc, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, jednych z nich pozostaje Morskie Oko. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak przebiega oraz wygląda Morskie Oko trasa, tym samym co nas czeka w trakcie takiej podróży czy wycieczki?
Czy Morskie Oko trasa jest bardzo wymagająca?
Czy trasa na Morskie Oko jest bardzo skomplikowana? Czy rzeczywiście może ją pokonać niemal każdy, odpowiednio przygotowany do pieszej podróży? Przede wszystkim Morskie oko to jeden z największych jezior w Tatrach, często też określane jako najpiękniejsze, więc niech nie dziwi sytuacja, że tak często staje się ono celem naszych turystycznych wojaży. Ciekawostką jest fakt, iż Morskie Oko trasa (https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/morskie-oko-trasa-schroniska-atrakcje/) nie zalicza się do tych najbardziej skomplikowanych oraz trudnych, a więc stanowi idealną alternatywę nie tylko dla osób doświadczonych, ale też całych rodzin czy ludzi starszych.
Co nas czeka w trakcie podróży na Morskie Oko?
Cała trasa na Morskie Oko, wynosi około 8 km, przebiega nie tylko wśród przepięknych oraz malowniczych krajobrazy, możliwości podziwiania niesamowitych widoków, ale też wielu interesujących miejsc, o których też warto pamiętać, a zaliczają się do nich:
- Wodogrzmot Mickiewicza, na jaki natrafimy już po 50 minutach wędrówki z Palenicy Białczańskiej
- Polana Włosenica
- Schronisko Morskie Oko
Oczywiście Morskie Oko trasa może przebiegać nie tylko jednym szlakiem, ale też drogą asfaltową z której też możemy w razie zainteresowania oraz potrzeby skorzystać, choć zaleca się raczej wybranie tej, dzięki której możemy podziwiać uroki tego miejsca. Pamiętajmy jednak, że jest to w dalszym ciągu trasa górska i szlak turystyczny, zatem zaopatrzmy się w niezbędny do tego obuwie oraz odzież, zakładajmy też zmienne warunki atmosferyczne jakie tutaj mogą wystąpić. Nie zmienia to jednak ogólnego zdania na temat tego, że trasa na Morskie Oko to jedna z tych którą warto przebyć, a nawet dzięki niej mieć możliwość dotarcia do bazy wypadowej, a więc znajdującego się tam schroniska, jakie pozwoli nam dalszą eksplorację tego regionu.