Rola agencji celnej

Towary przekraczające granicę Unii Europejskiej wymagają odprawy celnej, czyli przejścia procedury związanej z kontrolą dokumentacji.

Odprawa – co jest potrzebne

Do dokonania odprawy konieczne jest przygotowanie:
– faktury, zawierającej pełne dane kupującego i sprzedającego, nazwa i opis towaru wraz z podaniem jego ilości, łączna kwota do zapłaty oraz informacja o kraju pochodzenia,
– w niektórych przypadkach specyfikacji towarów i certyfikat potwierdzający skład towaru,
– upoważnienie dla agencji celnej (jednorazowe lub stałe).

Obsługa celna


Choć odprawę można zgłosić osobiście w odpowiednim Urzędzie Celnym, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Agencja celna nie tylko wypełni poprawnie wszystkie wnioski (co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze) nie tylko reprezentuje klienta przed urzędem (co pozwala zaoszczędzić czas i nerwy), ale także fachowo doradzi z jakich procedur warto skorzystać, jak uchronić się przed nadmiernymi kosztami, a w razie problemów z odprawą, pomoże znaleźć skład celny.

W przypadku przedsiębiorstw, które dużo wywożą lub przywożą towary z krajów niezrzeszonych, stała współpraca z agencją jest bardzo opłacalna – znajomość specyfiki działalności i towarów pozwala na szybkie przygotowanie dokumentów i skrócenie czasu samej procedury oraz przestoju zaplombowanego samochodu.

Zachęcam do współpracy z: https://logit.com.pl/obsluga-celna-logit/